Tansiyonu Ne Düşürür

Tansiyonu Ne Düşürür ? | İbrahim Saraçoğlu

Ulusal Kalp, Akciğer ve Kan Enstitüsü’nün raporuna göre yüksek tansiyon yani hipertansiyon, 140/90’dan daha yüksek bir kan basıncı değeri olarak tanımlanmaktadır.

Yani tansiyonunuzun 14/9 üzerine çıkması tansiyonunuzun yükseldiğini göstermektedir. Tansiyonu düşürmek için evde uygulayabileceğiniz bitkisel kürler bulunduğu gibi yüksek tansiyona iyi gelen yiyecek ve içecekler de bulunmaktadır.

Tansiyonu Ne Düşürür ?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Yüksek Tansiyonu Düşürme Kürü

Bu kür yani Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tansiyon düşürme kürü, sarımsak içermekte ve sarımsak yüksek tansiyona karşı doğal bir şifadır. Sarımsak, içeriğinde bulunun allicin adı verilmekte olan madde sayesinde yüksek tansiyonun normale dönmesine yardımcı olmaktadır. Tansiyon düşürme kürünün hazırlanışı ise, on altı ile on yedi adet kadar maydonuzu blendırdan geçiriniz. Ancak kullanılacak olan maydanozun, küçük köy maydanozu olması gerekmektedir. Ardından maydanozların bulunduğu blendıra, bir bardak su, iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve bir diş sarımsak ekleyerek tüm malzemeleri bir dakika boyunca yeşil bir su haline gelinceye kadar blendırdan geçirin.

Bu karışım her sabah kahvaltıdan on dakika önce aç karnına içilmeli ve üç gün boyunca karışıma sarımsak ilave edilerek içilirken, sonraki üç gün boyunca ise karışıma sarımsak ilave edilmeden içilmelidir. Devam eden üç gün ise yine karışıma sarımsak ilave edilerek içilmelidir. Dokuz gün olarak uygulanan kür, dokuz gün sonunda beş gün ara verilerek tekrar dokuz gün olacak şekilde uygulanmalı ve yine dokuz günün sonunda beş gün ara verilerek, yine dokuz gün bu kür uygulanmalıdır. Yani üç kere dokuz günlük periyotlar ile uygulanmalı ve beşer gün ara verilmelidir. Kullanmaya başladığınız andan itibaren tansiyonunuzu düşürmeye yarayan bu kür, 27 günün sonunda ise yüksek tansiyondan kurtulmanızı sağlamaktadır.

Nane Çayı İle Tansiyonu Düşürmek

Tansiyonu düşürmek konusunda, evde uygulayabileceğiniz bitkisel tansiyon düşürme yöntemleri arasından biri olan nane çayı, Maryland Tıp Merkezi Üniversite tarafından yapılan araştırmaya göre de tansiyonu düşürmeye yardımcı olması nane çayının bilimsel nitelik taşımaktadır. Nane çayını demlemek için ise, bir bardak kaynar su içerisine atacağınız bir tatlı kaşığı nane, on dakika kadar demlenmesinin ardından hazır olacaktır ve her gün bir ya da iki bardak nane çayı tüketmeniz tansiyonunuzu düşürmeye yardımcı olacaktır.

Yüksek Tansiyon İçin Nar Tüketmek

Binbir derde deva olan nar meyvesinin, yüksek tansiyona iyi geldiği aynı zamanda bilimsel olarak da ispatlanmıştır. Antoksidan, polifenoller ve C vitamini açısından zengin olan nar, nitrik oksit üretimini uyararak kan dolaşımını rahatlar ve bu sayede de tansiyonun yükselmesini engellemektedir. Aynı zamanda Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, yüksek tansiyon sorunu yaşayan kişilere günde bir bardak taze sıkılmış nar suyu içmelerini önermektedir.

Muz Yiyerek Tansiyonu Düşürmek

Günde bir veya iki adet kadar muz tüketmek, yüksek tansiyonu düşürmeye ve yüksek tansiyonu kontrol altına almaya yaramaktadır. Muz içeriğinde bulunan yüksek potasyum sayesinde kan basıncını düzenleyen sodyumun etkisini azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra yapılan bilimsel araştırmalara göre, muz gibi potasyum açısından zengin olan gıdaların tüketilmesi, yüksek tansiyonun düşürülmesi konusunda önemli bir yere sahiptir.

Tansiyonu Düşürmek İçin Pancar Suyu Tüketmek

Nitrat içeriği sayesinde yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olan pancar suyu, uzmanlar tarafından da günde bir pancar suyu içilerek, yüksek tansiyonu kontrol altında tutmak ve yüksek tansiyonu düşürmek amacıyla tavsiye edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan ''Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Nasıl Ders Çalıştırılır ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir ? | İbrahim Saraçoğlu

Adet Gecikmesinin Nedenleri Nelerdir

Adet Gecikmesinin Nedenleri Nelerdir ?