Uzun Süren Adet Kanaması Nasıl Durdurulur

Uzun Süren Adet Kanaması Nasıl Durdurulur ?

  Regl dönemi her kadının yaşadığı bir olaydır, fakat bu dönemin nasıl erken biteceğini sürekli sorup duruyorlar.

Bu dönemi çabuk bitirmesini sağlayabilecek çeşitli doğal yollar bulunmaktadır. Aşağıda adet kanını durdurabilecek yöntemleri bulabilirsiniz.

Uzun Süren Adet Kanaması Nasıl Durdurulur ?

Tarçın Çayı

  Tarçın asırlar boyu Şifa verici bir bitki olarak kullanılmıştır. Tarçının gücü kan durdurma yetecek kadardır, Rahmin içinde bulunan damarları daraltarak kapıya bilir.

Bu sayede adet dönemlerinin daha erken bitmesini sağlayacaktır. bir su bardağının içerisine tarçın çubuğunun yerleştirin üzerine kaynar su ekleyiniz. Ortalama 5-10 dakika bekleyerek, içebilirsiniz. Adet dönemini durdurmak ve geçirmek için birebir olan bu karışımı günde iki kez tüketebilirsiniz.

Kişniş Tohumu

  Kişniş tohumu, Adet kanamasını azaltılarak, hızlı bir süre içerisinde bu dönem sonlandırılabilir, en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Kaşımı yapmanın en iyi şekli, 2 su bardağı 20 gram kişniş tohumu eklemektir. Karışımı kaynatılır kendi suyunun miktarına dörtte biri olana kadar kaynatmaya devam edilir. Daha iyi verim almak istiyorsanız soğuduktan sonra içebilirsiniz.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi, adet sancılarından kurtulmak isteyenlerin kullanması gereken bir tedavi yoludur. Vücudumuz da bulunan Toksinleri temizleyerek kan akışını düşünmektedir. Adetin durmasına fayda sağlar. 2 çorba kaşığı elma sirkesini, 1 su bardağının içerisine katarak karıştırın, ve karışım hazır içebilirsiniz. Adet zamanı 4 bardak içebilirsiniz.

Zencefil

Zencefil Çinliler tarafından regl dönemini geciktirmek ve durdurmak için kullanılan yaygın bir yöntemdir. Asırlar da kalan Çin kitaplarında regl dönemini durdurmak veya ilerletmek etkili bir yöntem olduğu söylenmektedir. Bu karışım için gerekenler;

1 veya 2 adet zencefil, bir bardak ılık su (eğer sıcak içecekseniz sıcak su katabilirsiniz) ve 2 yemek kaşığı bal. Zencefilli Kaba şekilde ezin, ezilmiş olan zencefilin ılık veya Sıcak suyla ilave ediniz. Size tavsiyemiz sıcak su eklemenizdir. Bu karışımı regl dönemlerinin devam ederken veya başladığında 3 kez içebilirsiniz. Daha kısa sürede bittiğini fark edeceksiniz.

Yeşil Fasulye

  Dengeli bir diyet Adet dönemini büyük bir ölçüde etkilemektedir. Yeşil fasulyenin, çeşitli kitap ve makalelerde regl kanını durdurmak için birebir olduğunu, Ayriyeten Adet dönemine durdurmaya kadar büyük bir etki olduğu söylenmektedir. Diyetinize yeşil fasulye eklemeyi unutmayın. Yeşil fasulye kalsiyum içeriğinden zengin bir yiyecektir, ağrılarını azaltmaya büyük fayda sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan ''Adetten Hemen Sonra Hamile Kalınır mı ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğum Kontrol Hapı Saç Çıkarır mı

Doğum Kontrol Hapı Saç Çıkarır mı ?

Göbek Yağı Nasıl Eritilir İbrahim Saraçoğlu

Göbek Yağı Nasıl Eritilir ? | İbrahim Saraçoğlu