Vücuttaki Elektrik Nasıl Boşaltılır

Vücuttaki Elektrik Nasıl Boşaltılır ?

Zaman içinde vücudumuzda elektrik birikebilir buda vücut içinde bir  takım sorunlara yol açabilmektedir.

Bu yazımızda sizler için vücuttan elektrik atma yöntemleri nelerdir, bu elektrik nasıl boşaltılır bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde vücuttan elektrik nasıl atılır merak ediyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

Vücuttaki Elektrik Nasıl Boşaltılır ?

Vücutta Elektrik Birikmesi Durumunda Neler Olur?

Vücutta elektrik biriktiği durumda deri altında yorulmalar yaşanabilmektedir. Artan elektronlar sebebi ise kaslarda yorgunluk hakim olur. Bunun sonucu olarak da bedensel bir yorgunluk kişide hakim kılınır.

Aynı zamanda kaslarda ağrı, kasılma ve kramplar yaşabilmektedir. Bu sürecin devam etmesi ile birlikte yorgunluk zaman içinde ciltte etkisini gösterir. Cilde soluklaşma ve yaşlılık kendini gösterir. Zaman içinde cilt sarkmalarının hızlanmasının bir nedeni de vücutta biriken elektriktir.

Vücuttan Elektrik Atmanın Yolları Nelerdir?

İlk sırada toprakla temas bulunmaktadır. vücuttan elektrik atma için toprak ile temas oldukça önemlidir. Vücutta ki iyonlardan kurtulmak adına çıplak el ve ayak ile toprağa dokunmak oldukça etkili bir yöntemdir.

Bu sayede vücutta ki elektronlardan kurtulma başlar ve rahatlama sağlanır. Haftada bir en kötü ayda 2 defa toprak ile temas gerçekleştirmek önemlidir. Yaz aylarında bu etkinliği daha fazla yapabilme şansımız olduğu için ihmal edilmemesi gerekir.

  Vücuttan elektrik atma için diğer yöntem ise su ile temastır. Vücuttan statik elektriği atmak istiyor iseniz duş almak bu yönden sizi rahatlatacak bir yöntemdir. Bu noktada araştırmalar abdestin oldukça etkili olduğu kanısında günde 4-5 defa abdest alan kişilerde bu elektrik kolaylıkla atılabiliyor. Günün sonunda ılık bir duş almakta bu statik elektriği atmak adına oldukça faydalı diyebiliriz.

   Eğer duş almaya vaktiniz yok ise el ve ayaklarınızı soğuk su ile yıkamanız da etkili olacaktır. Tüm bunların yanı sır gün içinde kafeinli içecek tüketimi, asitli içeceklerin tüketimi vücutta elektriği arttırmaktadır.

Bununla birlikte radyasyona maruz kalmak, elektronik eşyalar ile temas halinde olmak vücutta ki elektriği arttıran bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm bunları azaltarak vücutta elektrik birikimini en aza indirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan ''Dikkat Eksikliği Olan Çocuğa Nasıl Ders Çalıştırılır ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kolay Hamile Kalma Yöntemleri

Kolay Hamile Kalma Yöntemleri

Alkolden Sonra Mide Bulantısına Ne İyi Gelir

Alkolden Sonra Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?