Bebek-için-Alınması-Gerekenler-Nelerdir

Yeni Doğan Bebek İçin Alınması Gerekenler

   Hamilelik sürecinin başlaması ile birlikte artık eşler için bambaşka bir dünya başlar. İlk anne- baba olma heyecanını ebeveynler üzerinden attıktan sonra bebek için yapılacaklar ve bebek için alınması gerekenler süreci kendini gösterir.

Bu noktada birçok ihtiyaç bulunmaktadır. Bu yazımızda sizler için alınması gerekenler nelerdir bu konu hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer sizde ilk kez anne- baba olacak iseniz bizimle birlikte tüm gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Yeni Doğan Bebek İçin Alınması Gerekenler

Yeni doğan bebek için alınması gerekenler listesinde ilk olarak bebek doğum seti bulunur. Hastane çıkış seti olarak da bilinen bu set içerisinde tulum, kıyafet, bez, ağız bezi, gibi birçok parça bulunmaktadır ve genelde kutu şeklinde satılır.

Bunun yanı sıra bebek için yumuşak ve doğal pamuk içeriğine sahip havlu, alt değiştirme örtüsü, pişik kremleri, bebek sabunu, tırnak makası, bebek yağı, hassas bebek deterjanı, ıslak mendil, emniyetli bebekleri için kulak çubuğu bulunmalıdır.

Bununla birlikte doğal içeriklere sahip güvenilir bir markadan alınan biberon, emzik, emzik zinciri, emzik kutusu, su biberonu, biberon emzikleri, bu ekipmanları steril etmek için gerekli ekipmanlar muhakkak ki bulunmalıdır.

   Yeni doğacak bebek için alınması gerekenler listesinde bebek küveti, baş havlusu, maşrapa, çok yumuşak ve pamuk içerikli banyo süngeri ve sıcaklığı ölçmek için termometre bulunmalıdır.

Aynı zamanda bebek malzemeleri için kullanışlı çanta, bebek taşıma çantası, olmazsa olmaz bebek arabası ve oto koltuğu, birçok çeşit çıngırak ve ilgisini çekecek mümkünse tahta ve güvenilir oyuncaklar.

   Emzirme sürecinde hem sizin hem de bebeğiniz için kolay emzirmeyi sağlayan önü açık pamuklu gecelik, göğüs pedi, göğüs kremi, çatlak kremi, hijyenik ped, loğusa kilotu gibi ihtiyaçlarda muhakkak ki alınmalıdır. ev içinde bebeğin beşiği, beşik için şifonyet, nevresim, pamuk içerikli pike, battaniye, yastık, yorgan bebek doğmadan önce hazır edilmesi gerekir.

Bunun yanı sıra önlük, patik, çorap, hırka, yelek,kıyafet gibi birçok ihtiyaç bulunmaktadır. Bu süreçte çok fazla kıyafet vb. almamaya özen göstermelisiniz. Bebeğiniz çabuk gelişim göstereceği için birçok kıyafeti giydiremeyebilirsiniz. Bu sebeple az ve ihtiyaç doğrultusunda alışveriş yapmak oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İbrahim-Saraçoğlu-Anne-Sütünü-Arttıran-Yiyecekler

İbrahim Saraçoğlu Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Annelik-İzni-Ne-Zaman-Başlar

Annelik İzni Ne Zaman Başlar ?