Yüzdeki Gözenekler Nasıl Kapanır

Yüzdeki Gözenekler Nasıl Kapanır ?

Yüz güzelliği estetik açıdan en önemli unsurlardan biridir.

Yüzün daha güzel görünmesi için çeşitli işlemler yapılarak gözeneklerin kapanması  sağlanır. Özellikle gözeneklerin kapanmasını sağlayan yöntemlerden bazıları şunlardır;

Ciltteki Gözenekleri Kapatma Metodları

Kil Maskesi: Cildin güzelleşmesine yardımcı olan kil maske yaparak gözeneklerin kapanmasını sağlayın. Maske için 2 yemek kaşığı kil 1 yemek kaşığı bal ve sütü karıştırarak hazırlanan karışımı yüzünüze sürerek 15 20 dakika bekleyip ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Cildi nemlendiren maske sayesinde gözenekleri kapatabilirsiniz.

Bal: Bal cildinizi temizleyen değerli bir üründür. Yüzünüzü temizledikten sonra pamukla yüzünüze sürerek ovalayarak masaj yapıp 10 dakika bekleyip ılık su ile yıkayabilirsiniz. Tıkanmış gözeneklerin temizlemesini sağlayan bal ile gözenekleri temizleyebilirsiniz.

Yumurta ve limon:2 yumurtayı beyazından ayırıp üzerine yarım limon suyu ile karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza sürerek 15 dakika bekleterek ılık su ile durulayın. Bir ay düzenli olarak bu işlemi tekrarlayın.Bu tarif ile gözenekleri kapatıp sıkılaştırabilirsiniz.

Papatya : Papaya meyvesinin çekirdeklerinde antioksidan bol miktarda bulunur. Taze olara papayayı püre olarak hazırlayıp yüzünüze sürebilirsiniz. 15- 20 dakika bekleyerek ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır. Haftada en az bir kere olmak üzere bu tarifi yapıp kullanabilirsiniz.

Buz küpleri: Gözeneklerin sıkışmasına bir etkili yöntemde buz küpleri kullanmak. Yüzünüzü b uzla ovarak masaj yapmanız yeterlidir. İşlemi 5 ila 10 dakika arasında tekrarlayarak yapabilirsiniz.

Domates suyu: Alerjisi olmayanlar için C vitamini içeren ve gözenekleri sıkılaştıran domates suyu içine bal ekleyip yüzünüze sürebilirsiniz. 15 dakika bekleyip ılık su ile durulayabilirsiniz. İşlemi gün aşırı tekrarlayarak yapabilirsiniz.

Salatalık ile sıkılaştırma:1 salatalığın suyuna birkaç damla gül suyu damlatarak bu karışımı yüzünüze sürebilirsiniz. 20 dakika yüzünüzde kalan karışımı ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bu yöntem ile cildinizde sıkılaşma sağlayabilirsiniz.

Aloe Vera: Her cilt tipine uygun olan maske cildi temizler. Bal ile aloe verayı karıştırıp yüzünüze sürebilirsiniz ılık suyla durulayarak cildinizin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu uygulamaları düzenli yaparak cildinizin sıkılaşmasını ve gözeneklerin kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ''Pişiğe Ne İyi Gelir ? Pişik Nasıl Geçer ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğum Çantasında Olması Gerekenler

Doğum Çantasında Olması Gerekenler Nelerdir ?

Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın

Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın ?