Yüzdeki Tüylerden Kurtulma

Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yolları

İnsan vücudu dışarıdan gelebilecek çeşitli zararları önleyebilmek ve ısı dengesini sağlayabilmek amacıyla yer yer tüylerle kaplıdır. Isınma ve güvenlik sorunumuzu halletmeye başlamamızdan itibaren bu kıllar işlevsiz hale gelmiş ve zamanla güzellik algısını bozucu yönde algılanmaya başlamıştır. Erkeklerde büyük problem yaratmayan bu istenmeyen tüyler, kadınlarda çok büyük bir sorun adeta baş belası haline gelmiştir.

 Tüyleri yok etmek ve bir daha çıkmalarını engellemek için adeta servet dökmeye hazır birçok insan bulunmaktadır haliyle bu durum da bir sektöre dönüşmüştür. Ayrıca bunları ortadan kaldırabilmek için çeşitli yollar gelişmiştir.

Sıcak yaz aylarında ter ve genişleyen damarlar sayesinde beslenebilen kıl kökleri, tüylerin kısa zamanda aşırı şekilde uzamasına yol açar. Vücudun diğer bölgelerine nazaran yüz bölgesinde çıkan istenmeyen tüyler öncelikli olarak yok edilmeye çalışılır. Bu yazımızın ana temasını oluşturan bu durum, yüzdeki tüylerden kurtulma sorusuna cevap arayanlar için büyük problemler yaratabilir.

Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Kış aylarında istenmeyen tüyleri gizlemek kolay olabilir ancak yaz aylarında bunları gizlemek çok zor olur. Özellikle yüz bölgesinde çıkan istenmeyen kıllar için yaz kış gizlemek mümkün değildir ayrıca bu soruna çare bulunmadığı takdirde sosyal hayatımızı ve arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizi derinden etkileyebilir.

Bu duruma hiç düşmemek isteyen insanlar ip, yüz epilatörü ve ağda gibi yöntemlere başvurabilir. Biraz zahmetli olsa da cımbız kullanarak bunlardan kurtulmaya çalışanların sayısı da hayli fazladır. Geçici önlemlerden sıkıldıysanız ve kökleri tamamen yok etmek istiyorsanız yüzdeki tüylerden kurtulma sorununa cevap arayanlardan birisiniz demektir. Bu şekilde kalıcı çözüm için genellikle lazer epilasyon önerilir. Ancak pahalı bir yöntem olması ve bazı uygulamalar sonucu hasar bırakabilmesi bu yöntemin az tercih edilmesinde ana sebeplerdir.

   Yüzdeki tüylerden kurtulmanın bitkisel yöntemleri de mevcuttur. Bu yöntemin temelini ise zerdeçal bitkisi oluşturmaktadır ve kullanılan maskelerin çoğunun temelinde bu madde vardır. 2 yemek kaşığı zerdeçal ve bunun macun kıvamına gelmesine yetecek kadar eklenecek süt ile maskeyi yapabilirsiniz. Yüze uyguladıktan 20 dakika sonra ılık su ile temizlenebilir. Bu uygulamanın haftada 2 kere düzenli şekilde uygulanması ile birlikte istenmeyen tüylerde gözle görülür bir azalma olacaktır ayrıca paranızda cebinizde kalacaktır.

Bir önceki yazımız olan ''Yüzdeki Gözenekler Nasıl Kapanır ?'' başlıklı makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuklarda Kusmaya Ne İyi Gelir

Çocuklarda Kusmaya Ne İyi Gelir ?

Pişiğe Ne İyi Gelir

Pişiğe Ne İyi Gelir ? Pişik Nasıl Geçer ?